top of page

Прізвище, ім’я, по-батькові:

Білоус Олександр Миколайович

 

Учений ступінь, звання:

Кандидат філологічних наук, професор, професор кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики, декан факультету іноземних мов Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

  

Заклад, у якому здобуто вищу освіту; рік випуску:

Берлінський університет імені братів Гумбольдт, 1979.

  

Спеціальність: філолог-германіст, викладач німецької, англійської мов та німецької літератури.


Тема дисертації та рік захисту:

Проблема семантичної еквівалентності мовних одиниць в оригіналі та перекладі художнього тексту (на матеріалі перекладів творів М.О.Шолохова німецькою мовою). Одеський національний університет ім. І.Мечникова, 1988 рік.

 

Посади, досвід роботи: за роки роботи в університеті пройшов шлях від асистента (1979) до професора (2013). Займав наступні посади: асистент, викладач, стажист-дослідник, старший викладач, обраний доцент, доцент, обраний професор з квітня 2011 року, професор з травня 2013 року. З 1998 року по т.ч.  –  декан факультету іноземних мов КДПУ.

 

Військова служба: у військах спецпризначення з 05.05.1981 по 22.11.1982 рр. Офіцер запасу.

 

Коло наукових інтересів: німецько-українські мовні паралелі та міжлітературні зв’язки; семантика тексту першотвору і перекладу; теорія та практика перекладу.

Дисципліни, які викладає: письмовий двосторонній переклад, теорія і практика перекладу (лекції і семінари), контрактивна лексикологія (лекції і семінари), мистецтво перекладу (лекції і семінари), переклад документів (практичні).

 

Нагороди та досягнення: Відмінник освіти України (2000); Почесний знак Кіровоградського міськвиконкому «За заслуги» 2-го ступеня (2008); Заслужений працівник освіти України (2013).

 

bottom of page